Hakkımızda


 

      
Dededen Toruna Bir Asrın Kısa Öyküsü.....
 
Yıl 1915, Erzurumlu "Arıcı Ömer Efendi" ilin tanınmış arıcısı olan babasından mesleği devralır. Soyadı kanunu çıktığında aile lakabı olan BALCI soyadını alarak baba mesleğini tescil etmiş olur. Dört erkek çocuğunu da yörenin en iyi arıcıları olarak yetiştiren Ömer Balcı, çocuklarına engin tecrübeleriyle birlikte "dürüstlük" ilkelerini bırakarak 1962 yılında vefat eder. Ziraat Fakültesini bitiren çocuklarından Fuat Balcı 50 yıllık bu arıcı geleneğini ilmi çalışmalarıyla pekiştirerek "DOKTOR" ünvanını alır ve gerek pratik gerekse teorik sahada ülkemizde söz sahibi olur. Uzun yıllar teknik ve idari bakımdan Türkiye arıcılığını bürokrat seviyede yönlendirir. Arıcılık konusunda TSE de dahil olmak üzere bir çok komisyona başkanlık eder, makaleler, araştırmalar ve kitaplar yazar. Dr. Fuat BALCI, her biri iyi birer BALCI olarak yetiştirdiği oğulları Nevzat-Sedat Balcı'ya ve torunlarına bu güzel mesleği intikal ettirmenin gururuyla 97 yıllık aile geleneğini devam ettirmektedirler.
 
Bugün firmamız kendi konusu olan; Bal, Arısütü, Polen ve diğer arı ürünleri ile birlikte pekmez alım-satımı, ambalajlanması, ithalat ve ihracatıyla iştigal etmektedir. Ülkemizde de "Belli konularda ticari ihtisas" tezinden yola çıkarak, sahasında daima ileriye gitmeyi şiar edinen firmamız; "Kalite, Tecrübe ve Dürüstlük" prensiplerinden taviz vermeden tüketiciye en iyiyi sunabilmenin gayreti içinde her geçen gün kendini yenileyerek BALCILAR GIDA AMBALAJ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ünvanıyla sizlere hizmet etmekten mutluluk duymaktadır.
 
Arıvital Sorumluluğunun Bilincindedir...
 
Arıvital sahasında Türkiye'nin en modern ve temiz tesisinde üretilmektedir. Kaliteli hammadde tam otomatik makinalarda karışır, homojenize olur ve el değmeden hijyenik bir ortamda otomatik olarak doldurulur. Bizce titizlik yalnız kanuni bir mecburiyet değil, aynı zamanda vicdani bir sorumluluktur.

Arivital © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır